Dům 3 (ideadům 6)


Dům
Dům Dům

Bezkonkurenčně nejlevnější nízkoenergetické rodinné domy 4kk s celkovou užitnou plochou 110,60 m2, umístěných na pozemcích o výměře od 266 m2 do 303 m2. Představují velmi účelný typ domů, u kterých je přízemí řešeno jako zázemí domu a podkroví jako pokojová část. Větší prostor v přízemí je věnován obývacímu pokoji a kuchyni. Z přízemí je přístup přes dřevěné schodiště do podkroví, se třemi prostornými pokoji a velkou koupelnou. V obou podlažích je koupelna včetně toalety. Cena zahrnuje dům se standardním vybavením, pozemek, oplocení, zpevnění venkovních ploch a DPH.
Standardní vybavení domu: plovoucí podlaha, dlažba, obklady, sanita, schody z masivu a tepelné čerpadlo.
Každý rodinný dům je napojen na elektřinu, dálkový vodovod a kanalizační jímku.

Interiér Koupelny - 1NP Koupelny - Přízemí Topení

Základní parametry:

Celková cena:3 003 308 Kč
StavbaCihlová
Stav objektu:Novostavba
Typ domu:patrový
Podlaží
Počet bytů:1
Plocha zastavěná:67,14 m2
Užitná plocha:110,60 m2
- přízemí54,94 m2
- patro55,66 m2
Plocha pozemku:od 266 m2
Dálkový vodovod
Kanalizační jímka
Tepelné čerpadlo
Elektřina
×

Materiály domu:

 

Materiál - obvodové zdivo Porotherm 30 T Profi, na pěnu

Dnešní doba nám nabízí mnoho stavebních technologií. Důležité je si vybrat tu správnou. Hlína jako stavební materiál je díky svým výborným vlastnostem využívána již od pravěku. Postupem doby se různými způsoby zušlechťovala. Vývoj se ale nezastavil a vylepšování stavební hmoty je stále na pořadu dne. My vám představujeme stavbu vybudovanou novou technologií od fy POROTHERM, která spojuje výhody všech technologií do jedné. Přicházíme s cihlou plněnou minerální vatou – spojení úspěšného stavebního prvku s osvědčenou izolační hmotou. Cihly broušené Porotherm 30 T Profi jsou určené pro omítané jednovrstvé obvodové nosné i nenosné zdivo tloušťky 300 mm s velmi vysokými nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci stěny. Velké otvory v cihlách jsou již ve výrobě vyplněny hydrofobizovanou minerální vatou. Hydrofobizace zajišťuje nenasákavost vaty v cihlách (voda po ní stéká).

 

Nosná konstrukce podlah

Pod finálními krytinami podlah je používán tuhý podklad ze samonivelačního anhydritového potěru nebo betonového potěru.

 

Podhledy

V objektech jsou navrženy systémové sádrokartonové podhledy, které jsou zavěšeny na nosné dřevěné konstrukci pomocí systémového roštu z pozinkovaných profilů.

 

Schody

Dřevěné schodiště s podestou a zábradlím.

 

Omítky vnější

Jako vnější omítka je použita omítka s vláknem. Vnější omítky jsou v místě soklu opatřeny startovací lištou.

 

Omítky vnitřní

Pro vnitřní omítky je použita filcovaná vápeno sádrová omítka .

 

Malba vnitřní

Jako vnitřní malby je používán Primalex Plus, bílá ve dvou vrstvách. Podklad pod malbu je proveden univerzální penetrací Primalex v jedné vrstvě.

 

Izolace střechy

Pro tepelnou izolaci střechy jsme použili minerální izolaci ze skelných vláken tl 300mm.

 

Tepelná izolace podlah

Jako tepelnou izolaci podlah jsme použili pěnový polystyren v přízemí. V případě patra jsme použili kročejovou izolaci.


Vytápění

Tepelné čerpadlo

 

Zastřešení objektu

Střecha

Střecha je jednou z nejdůležitějších částí a také ozdobou celého domu. Její různé varianty dodávají každé stavbě svůj osobitý vzhled.

 

Krov

Konstrukce střechy je tvořena klasickým dřevěným krovem. Jedná se o osvědčené řešení používané již mnoho století. Pobití převislých částí střechy bude dřevěnými palubkami a finální nátěr bude proveden lazurou .

 

Střešní krytina

Je použita černá betonová střešní krytina BRAMAC MAX

 

Výplně otvorů

Okna a vstupní dveře

Jsou použita plastová okna s izolačním dvojsklem. rám okna má pětikomorový systém.

Barva rámu oken je bílá.

Vstupní dveře jsou plastové, bílé barvy.

 

Vnitřní dveře

Vnitřní dveře jsou povrch fólie. Dveřní kování nerez. Zárubeň je obložková.

 

 

 ______________________________________________________________________________

Dodavatel si vyhrazuje právo změny v dodavatelích za dodržení minimálně stejných technických parametrů jednotlivých materiálů.

×

V CELÉM DOMĚ JE PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ


Tepelné čerpadlo v provedení vzduch-voda, je zařízení, které získává energii z okolního prostředí (ze vzduchu), kterou následně předává do vody (topná voda v systému vytápění)
Tento „zázrak“ si lze představit např. jako obrácený cyklus, který probíhá v chladničce, kde teplo odebíráme z vnitřního prostoru a předáváme do vnějšího. Pro pohon samotného TČ je potřeba elektrická energie (pohon kompresoru) a ostatních částí tepelného čerpadla.
Hodně zjednodušeně lze říci, že uváděná hodnota tzv. Topného faktoru (COP) není nic jiného než poměr energie vložené do TČ (elektrická energie) a energie získané Z okolního prostředí (ze vzduchu). V případě topného faktoru 3 se dá tedy říci, že ne jeden díl elektrické energie získáme tři díly energie ze vzduchu (zadarmo) V případě že venkovní teplota klesne např. pod uváděných -15 nebo -20 tepelné čerpadlo přestává fungovat na popsaném principu ale automaticky se spíná Tzv. bivalentní zdroj – v našem případě vestavěný elektrokotel, který zajišťuje vytápění v těchto extrémních podmínkách
Vestavěný elektrokotel spíná postupně s klesající venkovní teplotou a „pomáhá“ tepelnému čerpadlu. Sepne ale i např. v době, kdy je požadavek na větší odběr Teplé vody (užitkové) aby byl zajištěn co nejvyšší komfort provozu

Odkazy:
www.dedietrich-vytapeni.cz

PDF Dokument